Aktuality

 DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 

DOD Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave sa koná dňa 29. 1. 2019 (utorok) od 9.00 hod do 14.00 hod. v  priestoroch UCM, Bučianska ulica 4/A, Trnava.

Okrem prezentácie a predstavenia možností štúdia na univerzite a študijných programov sa stredoškoláci budú môcť zoznámiť s prostredím univerzity a budú im predstavené možnosti ďalšieho rozvoja a uplatnenia svojich schopností počas voľného času v záujmových súboroch a univerzitných, prípadne fakultných médiách (fakultná televízia, časopisy, rádio, spevácky súbor, folklórny súbor a pod.). Oboznámia sa aj s možnosťami zahraničných pobytov a mobilít, ktoré počas štúdia môžu absolvovať. 

Erazmus+  Tanzánia

Erazmus+ je vďaka našej kolegyni Mgr. E. Biháriovej, PhD. v plnom prúde.  Pozrite si fotografie  z horúceho tanzánskeho Dar es Salaamu, konkrétne z University Dar es Salaam, 

Galéria 1

Galéria 2

Galéria 3

Galéria 4

Galéria 5

Galéria 6

 

Dôležité informácie o novom študijnom programe Etnológia a blízkovýchodné štúdiá nájdete tu.

 

Wroclavská Univerzita v dňoch 15.-17.11.2018 organizovala VII. ročník medzinárodnej akademickej konferencie s názvom “Ethnology Without Borders“. Katedru etnológie a mimoeurópskych štúdii zastupovali naši doktorandi Mgr. Terézia Kopčíková, Mgr. Lukáš Kurajda a Mgr. Štefan Ižák pod odborným dohľadom doc. PhDr. Radoslava Hlúšeka, PhD.

Etnobeánie nemohli chýbať ani tento rok! Všetko podstatné z prijímania študentov medzi nás v našej galérii Život na katedre.  

 

Konferencia Minority v Európe úspešne za nami. Dúfame, že naozaj úspešne!
Vďaka všetkým za zaujímavé a podnetné príspevky, kolegom z iných katedier za spoluprácu, doktorandom za pomoc a organizáciu a divadelníkom z FSS Obstrléze za úžasné predstavenie o živote Huncokárov! Galériu nájdete tu.
 

 
Naši doktorandi Lukáš Kurajda a Štefan Ižak v sprievode nášho kolegu docenta Hlúška vystúpia na VII. medzinárodnej konferencii Ethnology without borders. Želáme úspešnú účasť, podnetné stretnutia a veľa inšpiratívnych zážitkov. Program nájdete tu.
 

Katedra etnológie a mimeurópskych štúdií FF UCM pozýva na medzinárodnú interdisciplinárnu konferenciu Minority v Európe, ktorá sa uskutoční 6. - 8. 11. 2018 v Aule Jozefa Matúša UCM. Program konferencie nájdete tu.

 

Na odbornom seminári pre dolnozemských učiteľov v Báčskom Petrovci v Srbsku vystúpili s úvodnými referátmi aj naši kolegovia z Katedry etnológie a mimoeurópskych štúdií - prof. doc. PhDr. Ladislav Lenovský, PhD. na tému (Tradičná) ľudová kultúra v edukačnom procese ako faktor formovania súčasného človeka a doc. Mgr. Katarína Slobodová-Nováková, PhD. priblížila tému Tradičná kultúra a jej využitie vo vyučovacom procese. Viac informácií nájdete tu

 

Katedrová knižnica

Aktuálne otváracie hodiny katedrovej knižnice nájdete tu

 
Kontakt
 • Katedra etnológie a mimoeurópskych štúdií
 • Filozofická fakulta
 • Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave
 • Námestie J. Herdu 2
 • 917 01  Trnava
 • email: martina.drgonova(zav.)ucm.sk
 • telefón: 033 5565 221
Kalendár
po ut st št pi so ne
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Kontakt
 • Katedra etnológie a mimoeurópskych štúdií
 • Filozofická fakulta, Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave
 • Námestie J. Herdu 2
 • 917 01  Trnava
 • email: martina.drgonova(zav.)ucm.sk
 • telefón: 033 5565 221
Sociálne siete