Erasmus

Zahraničná mobilita patrí k dôležitým zložkám každého štúdia na každej modernej univerzite a katedre. Pomáha študentom nabrať nové skúsenosti, zlepšiť znalosť cudzích jazykov a prináša so sebou mnoho zážitkov. Študent má možnosť porovnávať, zlepšovať sa v rôznych oblastiach a vyprofilovať si svoje študijné zameranie. Zahraničné mobility tak patria k hodnotným elementom medzinárodných vzťahov medzi univerzitami a katedrami po celom svete. Vďaka nim sa môže rozvíjať spolupráca medzi univerzitami nie len na úrovni študentských mobilít, ale aj vo vedeckej, prednáškovej, projektovej činnosti. 

Aj naša katedra v rámci rozvoja vzťahov so zahraničnými univerzitami ponúka možnosti vycestovať za štúdiom pre každého študenta. Ponúkame možnosti študovať v rôznych krajinách Európskej únie, ale aj v nečlenských štátoch Európy a taktiež v mimoeurópskych krajinách. Na katedre etnológie môžu študenti využívať program Erasmus, ale aj naše bilaterálne dohody. Okrem krajín Európskej únie, tak naši študenti majú možnosť vycestovať za štúdiom do Srbska, Severného Macedónska, Ruska, Ukrajiny, Tanzánie, Indonézie, Mexika, Kanady, Iraku, Iránu. 

Všetky informácie o tom ako vycestovať na štúdium do zahraničia spolu s bilaterálnymi zmluvami so zahraničnými univerzitami nájdete tu. Manuál k tomu ako sa stať Erasmus študentom nájdete tu.

Katedrovým Erasmus koordinátorom je doc. PhDr. Radoslav Hlúšek, PhD. V prípade akýchkoľvek otázok ho môžete kontaktovať na emailovej adrese radoslav.hlusek(zav.)ucm.sk

FOR INCOMING STUDENTS:

All the information for incoming students, such as information about university, Trnava city or incoming procedure, you can find here.

Our anthropological course offer in English for incoming Erasmus students is available here

Department Erasmus coordinator is doc. PhDr. Radoslav Hlúšek, PhD. Feel free to contact him at his e-mail address radoslav.hlusek(zav.)ucm.sk


Aktuality
Pedagogický kolektív katedry etnológie a mimoeurópskych štúdií vám želá pokojné a radostné prežitie veľkonočných sviatkov v kruhu najbližšej rodiny.

Aby ste ani počas sviatk...
Oznam pre končiacich Bc. a Mgr. študentov!!!

Usmernenie o odovzdávaní záverečných prác nájdete tu
Kalendár
po ut st št pi so ne
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Kontakt
  • Katedra etnológie a mimoeurópskych štúdií
  • Filozofická fakulta, Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave
  • Námestie J. Herdu 2
  • 917 01  Trnava
  • email: martina.drgonova(zav.)ucm.sk
  • telefón: 033 5565 221
Sociálne siete