Erasmus

Zahraničná mobilita patrí k dôležitým zložkám každého štúdia na každej modernej univerzite a katedre. Pomáha študentom nabrať nové skúsenosti, zlepšiť znalosť cudzích jazykov a prináša so sebou mnoho zážitkov. Študent má možnosť porovnávať, zlepšovať sa v rôznych oblastiach a vyprofilovať si svoje študijné zameranie. Zahraničné mobility tak patria k hodnotným elementom medzinárodných vzťahov medzi univerzitami a katedrami po celom svete. Vďaka nim sa môže rozvíjať spolupráca medzi univerzitami nie len na úrovni študentských mobilít, ale aj vo vedeckej, prednáškovej, projektovej činnosti. 

Aj naša katedra v rámci rozvoja vzťahov so zahraničnými univerzitami ponúka možnosti vycestovať za štúdiom pre každého študenta. Ponúkame možnosti študovať v rôznych krajinách Európskej únie, ale aj v nečlenských štátoch Európy a taktiež v mimoeurópskych krajinách. Na katedre etnológie môžu študenti využívať program Erasmus, ale aj naše bilaterálne dohody. Okrem krajín Európskej únie, tak naši študenti majú možnosť vycestovať za štúdiom do Srbska, Severného Macedónska, Ruska, Ukrajiny, Tanzánie, Indonézie, Mexika, Kanady, Iraku, Iránu. 

Všetky informácie o tom ako vycestovať na štúdium do zahraničia spolu s bilaterálnymi zmluvami so zahraničnými univerzitami nájdete tu. Manuál k tomu ako sa stať Erasmus študentom nájdete tu.

Katedrovým Erasmus koordinátorom je doc. PhDr. Radoslav Hlúšek, PhD. V prípade akýchkoľvek otázok ho môžete kontaktovať na emailovej adrese radoslav.hlusek(zav.)ucm.sk

FOR INCOMING STUDENTS:

All the information for incoming students, such as information about university, Trnava city or incoming procedure, you can find here.

Our anthropological course offer in English for incoming Erasmus students is available here

Department Erasmus coordinator is doc. PhDr. Radoslav Hlúšek, PhD. Feel free to contact him at his e-mail address radoslav.hlusek(zav.)ucm.sk


Aktuality
Postup pri odovzdávaní záverečných prác a prihlasovaní sa na štátnu skúšku v akademickom roku 2020/2021 nájdete tu
Pozvánka na workshop o internacionalizácii a rozvoji doktorandského štúdia, ktorý organizujú naši kolegovia z katedry germanistiky. 
Kalendár
po ut st št pi so ne
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Kontakt
  • Katedra etnológie a mimoeurópskych štúdií
  • Filozofická fakulta, Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave
  • Námestie J. Herdu 2
  • 917 01  Trnava
  • email: martina.drgonova(zav.)ucm.sk
  • telefón: 033 5565 221
Sociálne siete